HISTORIA

Historia:

Obrazb ObrazaObrazc

Magni to rodzinna firma związana z obróbką metali od lat 50-tych.

W 1972 roku Pietro Magni wraz z synami Riccardo i Giorgio oraz córką Francą założył firmę FARGH SpA zajmującą się  projektowaniem i budową stoczni, dźwigów terenowych
i ładowarek teleskopowych.

W 1980 roku zaprojektował i wykonał pierwszy nośnik teleskopowy w Europie – FARGH 4000 FS z opatentowanym wysięgnikiem.

W 1981 roku, Riccardo Magni opracował FARGH 5000 RT i FARGH 3000 RT. To niezwykle pionierskie modele dla tamtych czasów stanowiących podstawę współpracy z grupą Manitou, która trwała ponad 27 lat i zakończyła się w maju 2009 roku.

W tym długim okresie, Riccardo Magni rozszerzył działalność w ogromnym stopniu i osobiście zarejestrował ponad 40 patentów krajowych i międzynarodowych, wszystkie dotyczące takich maszyn jak ładowarki obrotowe i ładowarki teleskopowe.

W drugiej połowie 2012 roku Riccardo Magni pełen wspaniałych pomysłów dotyczących ładowarek teleskopowych założył Magni Telescopic Handlers, firmę znajdującą się
w Castelfranco Emilia, regionie Modena we Włoszech. Innowacyjny zakład produkcyjny o powierzchni 6000 mposiada dwie mobilne linie produkcyjne i jest w stanie wyprodukować tysiąc maszyn rocznie.

Obrazd Obraz42

Osobiste doświadczenie Riccardo Magni w zakresie projektowania, jego stały kontakt z klientami, sprzedawcami i mechanikami w czasie ostatnich 30 lat oraz jego wkład utorował drogę dla realizacji drugiej generacji obrotowych ładowarek teleskopowych.