WYPOSAŻENIE PODSTAWOWE

Sekret Magni tkwi w innowacyjnych pomysłach i precyzyjnych rozwiązaniach, które mają zapewnić operatorom sprzętu najwyższy komfort i bezpieczeństwo pracy.
Jest to możliwe, dzięki bogatemu wyposażeniu podstawowemu, jakie oferuje Magni we wszystkich modelach ładowarek z serii: RTH, HTH i TH

Innowacyjne systemy i rozwiązania wyposażenia sprzętu Magni:

Ładowarka 3w1


3w1
– ładowarki Magni to sprzęt wielozadaniowy, mogący pełnić funkcję ładowarki teleskopowej,  dźwigu terenowego i podestu ruchomego.

 

Opatentowany projekt kabinyOpatentowana konstrukcja kabiny – to zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa operatora. Kabina zapewnia doskonałą widoczność, dzięki dużej szybie przedniej, która została przedłużona na dach, tworząc ogromne przeszklenie. To umożliwia operatorowi ciągłe obserwowanie ładunku, nawet gdy znajduje się bezpośrednio nad nim lub z całkowicie opuszczonym wysięgnikiem, co ułatwia załadowanie materiałów.

Certyfikowana konstrukcja FOPS ROPSFOPS/ROPS – certyfikowana konstrukcja kabiny i górna osłona kratowa zapewnia operatorowi pełną ochronę. Ciśnieniowa kabina jest całkowicie szczelna, pozwalając na bezpieczną pracę operatora przez cały czas, w każdym środowisku. Dodatkowo, zapewnia operatorowi bezpieczeństwo przed zgnieceniem pod ciężarem maszyny w przypadku jej przewrócenia się oraz zabezpiecza go przed spadającymi przedmiotami.

100% filtracja powietrza100% filtracja – w maszynach Magni zapewniana jest 100% filtracja powietrza. Funkcja ta występuje w standardzie we wszystkich modelach, a pozwala maszynom na pracę w zanieczyszczonym środowisku bez ryzyka dla operatora. Wystarczy wymieniać filtr w zależności od własnych potrzeb.

Magni Combi Touch SystemMagni Combi Touch System – to autorski system do zarządzania maszyną. Jest prosty w obsłudze dla użytkowników doświadczonych, jak i tych bez praktyki. System jest podzielony na strony, z których każda jest dedykowana innym funkcjom maszyny. Między stronami można poruszać się dzięki specjalnym przyciskom na dżojstiku, wyświetlaczu lub automatycznie w zależności od wykonywanej funkcji. 

System wykrywania osprzętuR.F.ID – automatyczne rozpoznawanie osprzętu jest standardem w całej gamie ładowarek. Jest on instalowany na końcu wysięgnika. Gdy sprzęt jest podłączony do maszyny, jest rozpoznawany automatycznie, a w konsekwencji na wyświetlaczu pojawia się odpowiedni diagram udźwigu i urządzenie ograniczające udźwig jest ustawiane z myślą o konkretnym zainstalowanym osprzęcie.

Autopoziomowanie MagniAutopoziomowanie – podczas pracy na wzniesieniach lub nieregularnym podłożu tylko jedno naciśnięcie przycisku pozwala automatycznie wypoziomować maszynę na podporach. System elektroniki wykrywa pochylenie maszyny i sprowadza ją do odpowiedniej pozycji.

Napęd na 4 kołaPraca w terenie – potężna przekładnia hydrostatyczna zasila każde z kół z wykorzystaniem maksymalnej mocy, co jest przydatne w bardzo wymagającym terenie i na najtrudniejszych wzniesieniach. Ładowarki wyposażone są w napęd na cztery koła, dwie prędkości jazdy przód/tył i tylną oś przystosowującą się do terenu.

 

Pokonywanie wzniesień Pokonywanie wzniesień – w zależności od modelu i serii, ładowarki zostały wyposażone w system umożliwiający im pokonywanie wzniesień podczas pracy na nierównym terenie.

 

Klimatyzacja i ogrzewanieKlimatyzacja/Ogrzewanie – wszystkie maszyny z serii RTH są standardowo wyposażone w system ogrzewania i klimatyzacji (z wyjątkiem RTH 4.18). W serii TH standardowo w wyposażeniu znajduje się ogrzewanie wraz klimatyzacją
(z wyjątkiem modeli o mocy silnika 55 kW, dla których jest to dodatkową opcją).

Instalacja elektrycznaInstalacja elektryczna – seria RTH jest wyposażona w MAGISTRALĘ CAN, która obsługuje wszystkie dane komponentów elektronicznych. Informacje dotyczące silnika, przekładni, układu hydraulicznego i wskaźnika momentu obciążenia są wyświetlane na ekranie dotykowym. Technologia ta wymaga o ok. 30% mniej okablowania, co oznacza mniejsze ryzyko awarii obwodu i większą ogólną niezawodność maszyny.

System wykrywania obciążeniaUkład hydrauliczny – wszystkie modele od RTH 5.18 wzwyż wyposażone są w system wykrywania obciążenia (350 barów rzeczywistego ciśnienia roboczego). Składa się on z jednej pompy wysokiego ciśnienia (ruchy hydrauliczne), dwóch elektrohydraulicznych, proporcjonalne sterowanych dżojstików oraz głównego zaworu bezpieczeństwa SIL 2. 

Optymalna wydajność podnoszenia Optymalna wydajność podnoszenia – praca ze sprzętem marki Magni to najlepsze doświadczenia, wszechstronność i niezawodność. Wszystkie z modeli zapewniają optymalną wydajność podnoszenia i komfortową pracę.